Polecamy

„Magia olewania” Sarah Knight – czyli jak nauczyć się olewać to, co nieistotne

Książka Magia olewania – Sarah Knight
Napisane przez Gandalf

Skupiamy się często na tym, co musimy i co wypada, a zdrowy egoizm wydaje nam się czymś niewłaściwym. Czy jednak to nie te rzeczy, na które mamy ochotę sprawiają nam radość, a te, które robimy z poczucia obowiązku powodują frustracje? Jak sobie z tym poradzić i nauczyć mówić nie? W tym pomoże Wam Sarah Knight i jej nowa książka „Magia olewania”.

Ocena Blog Gandalf:

Magia olewania

Pamiętacie scenę z filmu „Fight Club” – ekranizacji książki Chucka Palachniuka, w której Tyler Durden (w tej roli bezkonkurencyjny Brad Pitt) mówi o zarabianiu pieniędzy w znienawidzonej pracy tylko po to, by wydać je na rzeczy, których nie potrzebujemy? Sarah Knight w swojej nowej książce pt. „Magia olewania” rozszerza tę filozofię i bierze na warsztat nasze życie prywatne! Niezwykle inspirujący, a jednocześnie zabawny poradnik został stworzony specjalnie dla tych, którzy zdecydowanie zbyt dużo pracują, poświęcają się jedynie karierze i kompletnie zapomnieli o tym czym jest rozrywka oraz spędzanie wolnego czasu na tym, co naprawdę uszczęśliwia. Brzmi znajomo? W takim razie sprawdźcie koniecznie ten tytuł!

Sara Knight określiła swoją książkę, jako poradnik dla tych, którzy nie wiedzą jak przestać spędzać czas, którego się nie ma, z ludźmi, których się nie lubi, robiąc rzeczy, których się nie chce robić. To chyba jeden z największych problemów naszej codzienności – poświęcamy ogromną ilość cennego czasu na to, co tak naprawdę nie sprawia nam żadnej przyjemności. I to właśnie „Magia olewania” ma pomóc uporać się z tym każdemu, kto chce nauczyć się trochę zdrowego egoizmu.

Co czeka na Was w „Magii olewania”? Dowiecie się z niej:

  • Dlaczego to właśnie przejmowanie się opinią innych hamuje nas w byciu szczęśliwymi i co zrobić, by przestać się troszczyć o to, co sobie pomyślą.
  • Jak w prosty, a jednocześnie celny sposób oddzielić to, co warte zmartwień od tego, czym kompletnie nie ma sensu się przejmować.
  • Jak nauczyć się asertywności, czyli mówienia prostego „nie” ludziom i rzeczom, którymi nie chcemy się zajmować.
  • Jak robić to w sposób kulturalny nie lekceważąc jednocześnie nikogo wokół.
  • Jak zmieni to całe życie i sprawi, że zaczniemy być szczęśliwi.

Mnóstwo inspirujących porad zebranych na 208 stronach, które przydadzą się każdemu kto chce przestać martwić się o to, co nieistotne i nie mieć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Proste sposoby na szczęśliwe życie, które tak naprawdę możecie zacząć wdrażać już od teraz. Inne poradniki na temat samodoskonalenia znajdziecie w nasze ofercie TUTAJ.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Gandalf