Polecamy

„Cały ten Rock” Remigiusz Maciaszek, Michał Wojtas, czyli jak przekuć pasję w sukces

„Cały ten Rock” – R. Maciaszek, M. Wojtas - książka w Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf

„Cały ten Rock” Remigiusza Maciaszka i Michała Wojtasa to książka, która opowiada o tym, jak jeden z najpopularniejszych dziś polskich youtuberów trafił na szczyt popularności. Ponad 400 milionów wyświetleń filmów, tysiące fanów i… antyfanów. Pewne jest jedno: Rock przyciąga uwagę. Jak przekuł pasję w sukces biznesowy? M.in. o tym jest ta historia.

Ocena Blog Gandalf:

„Cały ten Rock” Remigiusza „Rocka” Maciaszka to książka jednego z najpopularniejszych polskich youtuberów. Jego kanał, wbrew nazwie, wcale nie jest poświęcony ciężkim, rockowym brzmieniom. Tematyką vlogów są gry komputerowe. Komputery pasjonowały Rocka od dawna. Pierwsze kroki w wirtualnej rzeczywistości stawiał, gdy był dzieckiem – w czasach kultowego Commodore, Amigi 500 oraz pierwszych Pecetów, tracąc małe fortuny w salonach gier video.  Kiedy przyszła dorosłość, pracował m.in. na budowie oraz prowadził wypożyczalnię filmów. Ale gdy Internet zaczął zajmować coraz ważniejsze miejsce w naszej rzeczywistości, postanowił swoją pasją do gier podzielić się z innymi.

YouTube, czyli nowa droga do sławy

YouTube – jeszcze kilkanaście lat temu niszowy portal, na którym internauci wymieniali się słabej jakości nagraniami amatorskimi z przysłowiowych „urodzin cioci” – dziś stał się jednym z najpotężniejszym narzędzi marketingu, a dla wielu – źródłem informacji o świecie. Najlepsi vlogerzy potrafią na swojej pasji zarabiać nawet od kilku do kilkudziesięciu milionów dolarów w skali roku. I choć takie sukcesy zdarzają się tylko w przypadku kanałów, które fascynują internautów na skalę globalną, i na polskim rynku można zarobić. Wartością dodaną może być też możliwość wydania książek, o czym przekonała się m.in. Joanna Cymbalista – autorka książki „Sekrety piękna. Sposoby na urodę, makijaż i pewność siebie”.

„Cały ten Rock” – jak Remigiusz Maciaszek podbił YouTube

Co zrobić, by YouTube stał się narzędziem zarobku? Czy to tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka? Nakreślona przez Rocka historia własnego sukcesu w przestrzeni wirtualnej może stać się inspiracją. Autor dzieli się bowiem swoimi przemyśleniami, jak i przedstawia kolejne „kamienie milowe” swojej przygody z siecią. Dziś, dzięki ciężkiej pracy i dobremu pomysłowi na kanał może oddać się całkowicie swojemu hobby. Chce również wspierać młodych, aspirujących artystów, którym marzy się dotarcie do milionów odbiorców w sieci.

Dla kogo jest „Cały ten Rock”?

„Cały ten Rock” Remigiusza Maciaszka i Michała Wojtasa to wciągająca historia biograficzna, która zaciekawi szerokie grono odbiorców – zwłaszcza 30-40-latków. Sięgnij po nią zarówno, jeśli jesteś fanem Rocka, jak i wówczas, gdy chcesz poznać jego twórczość. To również ciekawa lektura dla osób poszukujących inspiracji do prowadzenia własnego kanału na YouTube, które chcą poznać kulisy tej rynkowej niszy. Remigiusz Maciaszek udowadnia w niej, że praca, która jest pasją i sprawia przyjemność, może również stać się głównym źródłem utrzymania. Wystarczy chcieć i nie poddawać się przy pierwszych niepowodzeniach, a sukces przyjdzie sam. Gorąco polecamy lekturę!

„Cały ten Rock” Remigiusza Maciaszka i Michała Wojtasa możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Gandalf