Polecamy

„Jak być przyzwoitym człowiekiem? Proste pytanie, trudne odpowiedzi”- Dorota Wellman pyta, autorytety odpowiadają

Książka Dorota Wellman - Jak być przyzwoitym człowiekiem? Proste pytanie, trudne odpowiedzi
Napisane przez Gandalf

„Jak być przyzwoitym człowiekiem? Proste pytanie, trudne odpowiedzi” to zbiór wywiadów przeprowadzonych przez Dorotę Wellman z ludźmi z różnych scen: politycznej, kultury i nauki. Tytułowe pytanie dotyczy jednego z głównych zagadnień etycznych. Czy odpowiedzi są tak różne, jak odmienne są poglądy rozmówców? A może moralność jest tym, co łączy? To trzeba sprawdzić, zagłębiając się w lekturze!

Ocena Blog Gandalf:

Dorota Wellman – dziennikarka nietuzinkowa

„Jak być przyzwoitym człowiekiem? Proste pytania, trudne odpowiedzi” Doroty Wellman to nowa książka jednej z najpopularniejszych dziennikarek, której nie sposób nie zauważyć na tle innych osobowości telewizyjnych. Śmiało wyraża własne opinie, nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów, a swoją pozytywną energią potrafi zarażać rozmówców. Nie sposób też nie dostrzec jej profesjonalizmu, mocnego charakteru, dystansu do własnej osoby i szacunku do innych ludzi. Znana jest przede wszystkim z porannego programu „Dzień dobry TVN”, który tworzy wraz z Marcinem Prokopem, ale wielu widzów pamięta ją z pewnością jako współprowadzącą „Miasto Kobiet” w TVN Styl, gdzie dała się poznać jako dziennikarka nieunikająca poruszania trudnych, bolesnych i kontrowersyjnych problemów.

Książki Doroty Wellman, po które warto sięgnąć

Dorota Wellman jest też autorką książek: „Jak zostać zwierzem telewizyjnym”, gdzie zdradza tajniki życia telewizyjnego poza kamerami oraz „Ja nie mogę być modelką?”. Gdy to drugie pytanie zadaje silna osobowość, która nigdy nie interesowała się profesją wymagającą spełnienia określonych warunków dotyczących wieku, wzrostu i wagi, nikt nie ma wątpliwości. Zdecydowanie może być modelką. Dorota Wellman może być, kim tylko zechce.

„Jak być przyzwoitym człowiekiem?” – oto jest pytanie

27 lat temu w książce „Warto być przyzwoitym”, Władysław Bartoszewski pisał, że po prostu „nie trzeba robić świństw”. Wydaje się, że taka odpowiedź nasuwa się każdemu człowiekowi. A co odpowiadają rozmówcy Doroty Wellman – Zbigniew Mikołejko, Robert Biedroń, Barbara Nowacka, Janina Ochojska, Jadwiga Staniszkis, Paulina Młynarska, Mariusz Szczygieł, Magdalena Środa, Robert Giertych, Tomasz Terlikowski, Joanna Szczepkowska, Maciej Orłoś, Karolina Korwin-Piotrowska, Magdalena Środa, Krzysztof Ibisz i Andrzej Mleczko? Wydawałoby się, że osoby reprezentujące różne zawody, a przede wszystkim różne spojrzenia na rzeczywistość, będą też się różnić w sposobie pojmowania moralności. Jednakże okazuje się, że etycznych wartości nie da się różnicować. Przyzwoitość jest jedna.

Dorota Wellman wie, że można różnić się mądrze

Choć moralność przez wielu jest traktowana podobnie to jednak przecież wciąż różnią ich poglądy. Czy więc opinia sprowadza się tylko do prostej konkluzji: nie robić świństw? To trzeba sprawdzić! „Jak być przyzwoitym człowiekiem?” to książka pełna interesujących wywiadów z fascynującymi ludźmi. Można by sądzić, że wielu z nich jest kompletnie od siebie różnych, ale różnić można się także mądrze.

„Jak być przyzwoitym człowiekiem? Proste pytanie, trudne odpowiedzi” Doroty Wellman możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Gandalf