Banana? Czyli za co kochamy Minionki! Imiona, język i postaci z filmu

filmy i seriale Minionki Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl
4 komentarze
Udostępnij:

Czy wiecie, dlaczego są żółte? Banana? Co lubią jeść? Banana? O co chodzi z ich językiem? Banana? Jakie są imiona Minionków? Banana?

Huuura!!! Najnowsza część przygód Minionków – „Wejście Gru” już w kinach! Jestem po seansie i gdybym miała napisać recenzję w sms-ie to brzmiałaby tak: „Bajka bardzo minionkowa, czyli więcej Minionków w Minionkach”!

Tym razem do znanego grona bohaterów dołącza zupełnie nowa postać. Oczywiście tak jak wcześniej podziwiać będziemy małe, żółte stworki, ale czekają je zupełnie nowe przygody! I choć na ich premierę musieliśmy trochę poczekać, to zdecydowanie było warto! Postanowiłam przyjrzeć się Minionkom bliżej i podzielić się z Wami wnioskami. Zanim wybierzecie się na film, warto przypomnieć sobie co wcześniej działo się u Minionków, jak mają na imię bohaterowie i w jakim języku mówią!

Systematyka gatunku Minionków

W oparciu o badania różnorodności i pokrewieństwa, bazując na analizach genetycznych i ewolucji, systematyka istot zwanych Minionkami przedstawia się następująco:

  • Królestwo – Minionki
  • Typ – owalnokształtne
  • Podtyp – bananowce
  • Gromada – tiktakowce
  • Rząd – słodziaki
  • Rodzina – minionkowate

Po dogłębnej analizie stwierdzam, że ewolucja niespecjalnie im zaszkodziła 🙂

Pochodzenie, wygląd i seksualność

Żyją na ziemi od niepamiętnych czasów. Minionki były na długo przed człowiekiem i będą nawet jakby cała reszta świata zniknęła. Dlaczego? Bo są nieśmiertelne. Mogą zamieszkiwać wszystkie strefy klimatyczne. Najlepiej czują się jednak w klimacie umiarkowanym, zwrotnikowym i podzwrotnikowym. Mimo to nie straszne są im niskie temperatury i śnieg. Podsumowując – porządne ubrania załatwiają wszystko.

Minionki dzielą się na dwie grupy: jednookie i dwuokie. Wszystkie mają wrodzoną wadę wzroku i noszą okulary korekcyjne. Osobniki tego gatunku nie są owłosione, aczkolwiek u wielu z nich można dostrzec na głowie, którą ciężko wyodrębnić, nieliczne włosy. Charakterystyczny jest też brak nosa. Nie zostało dotąd ustalone, w jaki sposób Minionki czują zapachy, pewne jest jednak, że mają węch.

Potworki najchętniej żywią się bananami, ale chętnie też opychają się wszelkimi słodyczami.

Minionki – imiona bohaterów

Ciekawe jest również to, że wszystkie stworki mają ten sam żółty odcień. W związku z tym nie rozumieją pojęcie rasy. Do myślenia daje też fakt, że wszystkie Minionki to mężczyźni, a przynajmniej wszyscy bohaterowie mają męskie imiona: Kevin, Stuart, Bob, Carl, Dave, Donny, Jerry, John, Norbert, Paul, Phil, Tim… lista jest długa. Jeśli chodzi o Minionki, imiona mogą być przecież dobierane po prostu, ot tak – no bo czemu nie? Są one w końcu androgyniczne, to znaczy, że łączą w sobie cechy psychiczne i sposoby zachowania charakterystyczne dla męskości i kobiecości. A do tego, choć Minionki mają tyłki, to jest mniej jasne, czy mają narządy płciowe…

Język minioński, czyli w jakim języku mówią Minionki?

Język Minionków nie jest podobny do żadnego konkretnego języka i wydaje się dość prosty, choć dźwięki są trudne do wyartykułowania. Językoznawcy twierdzą, że może być połączeniem wielu języków. Słyszalne są słowa brzmiące po angielsku, na przykład: banana, bapples (jakby „apple” z „b”), potato, papaya, jak również te bliskie hiszpańskim: para tú (mniej więcej „dla ciebie”) i la boda (co znaczy „małżeństwo”). Są też elementy francuskie: poulet tikka masala, i PiS c’est tout i rosyjskie słowa takie jak: да („da”). Niektórzy słyszą też język koreański (hana, dul, sae – jeden, dwa, trzy) i wiele innych języków. Przez tę gmatwaninę język Minionków jest niezrozumiały dla większości ludzi.

Jak wygląda Minionek i dlaczego jest żółty?

Eksperci z The Pantone Color Institute uważają, że z Minionkami jest jak z promieniami słońca, które ożywiają każdego z nas. Żółty to kolor, który zwiększa świadomość, tworzy jasność i oświetla drogę. To oryginalność, pomysłowość i otwarty umysł. To też kolor nadziei, radości i optymizmu. Żółty to potrzeba kontaktu z innymi i podzielenia się radością 🙂

Za co kochamy Minionki?

  • Za ich język, który jest niesamowicie pocieszny. Brzmią, jakby nałykały się helu i dopadł je efekt przewijanej taśmy.
  • Za to, że potrafią się cieszyć, jak szalone.
  • Za niewybredne żarty takie jak odbijanie tyłka na ksero.
  • Za używanie pierdzącej broni.
  • Za miłość do muzyki i niesamowite aranżacje piosenek.
  • Za czarne charaktery ze złotym sercem.
  • Za ich słodką nieudolność i romantyzm
  • Za lojalność, pomysłowość i sarkazm.

https://www.youtube.com/watch?v=yItlRf_hrvU

Świat memów i gadżetów

Okazało się, że Minionki są niesamowitą inspiracją dla ludzi. Mają w sobie to coś, co skłania do kreatywności. Stąd w internecie jest mnóstwo świetnych memów z udziałem Minionków – cytatów, które mogliśmy usłyszeć w filmach albo po prostu ich wizerunkiem. Mnie najbardziej ujął bardzo minionkowy tekst: Najlepsze rzeczy na świecie są za darmo. Całusy, rodzina, sen, miłość, dobre wspomnienia, śmiech.

Memy to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co udało się stworzyć dzięki Minionkom. Świat zalewa cała masa gadżetów związanych z żółtymi stworkami. Figurki, czapki i buty a’la Minionki, kubki i ubrania z ich podobiznami, etui na telefony, poduszki, słuchawki, zegarki… Mali bohaterowie stali się też inspiracja dla cukierników i kosmetyczek, które zdobiły paznokcie w Minionki 🙂 Oczywiście nie brakuje gier z Minionkami, książeczek z najklejkami Minionków i zestawów kreatwnych. Inne postaci z bajki nie zrobiły takiej furory!

Sprawdźcie także nasze gadżety z Minionkami!

Minionki – kolejność filmów:

  1. Jak ukraść księżyc (2010)
  2. Minionki rozrabiają (2013)
  3. Minionki (2015)
  4. Gru, Dru i Minionki  (2017)

Przed premierą warto przypomnieć sobie poprzednie historie. W końcu Minionków nigdy za wiele, prawda? 🙂

Minionki – cytaty i najfajniejsze teksty z filmów

Na koniec wybrałam kilka zabawnych tekstów z dwóch pierwszych części, które mieliśmy okazję usłyszeć od minionkowych postaci. Mam nadzieję, że spodobają się Wam, a może nawet przydadzą się do memów?

„Jak ukraść księżyc” 

„Dorobić się na kradzieży księżyca i zaistnieć.” – Gru

 „Ja wiem, jak bardzo uwielbia się pan śmiać….. tak wewnątrz.” – Gru do szefa o kamiennej twarzy

 „Życie jest pełne rozczarowań dla niektórych.”- Gru

 „W kwestii pieniędzy…. nie mamy pieniędzy.”  – Gru do Minionków

 „Nawet najpiękniejsza wersja ‚proszę’ niczego tu nie zmieni.” – Gru do dziewczynek

 „Minionki rozrabiają”

 „Dlaczego jesteś gruba?” – pyta chłopczyk Gru przebranego za wróżkę.

„Bo wiesz, mój dom jest z czekolady i czasami zjadam mebelek, żeby zapomnieć o problemach.” – Gru

 „No wiesz, to, że nikomu nie smakuje, nie oznacza jeszcze, że nie jest dobry.” – Gru do doktora Nikczemniuka o dżemie

 „Macie tu przepis na babeczki. Znalazłem go w internecie. I nie świrujcie z posypkami.” – Gru do Minionków

 Jak myślicie, co mamy w sobie z Minionków? A co by było gdyby… Minionki istniały naprawdę? Piszcie!

Udostępnij:
29 czerwca 2015

4 odpowiedzi na “Banana? Czyli za co kochamy Minionki! Imiona, język i postaci z filmu”

  1. Avatar Ula pisze:

    Minionki kochamy za wszystko 🙂 To chyba pierwszy od długiego czasu film gdzie mamy więcej gagów niż zwrotów akcji. Poza tym Równie doskonale bawią się na nim najmłodsi jak i dużo starsze dzieci o rodzicach nie wspominając.

  2. Avatar julka pisze:

    To bardzo fajna. Strona

  3. Avatar Ania pisze:

    Minionki kochamy „Bo Tak!!”. Genialnie, pozytywny tekst z samego rana 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.